"Po celý rok v pohodě a s radostí,
prostě jako doma"

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O školce > Jak to u nás vypadá?

Jak to u nás vypadá? - klikni

Mateřská škola je jednotřídní MŠ, kterou navštěvuje 25 dětí různého věku od 2 – 7 let.

Naše mateřská škola se nachází v malé malebné podkrkonošské vesničce v Levínské Olešnici. Uprostřed krásné přírody mají děti možnost získávat nové poznatky přirozeným způsobem. Vesnice je mimo jiné také rodištěm spisovatelky Boženy Šimkové.

Mateřská škola je umístěna v přízemí budovy bývalé Základní školy. Jde o jednopatrovou budovu, kde se také nachází školní kuchyně s jídelnou pro MŠ, místní knihovna a soukromý byt. V letech 1997 – 1998 proběhla celková rekonstrukce a i nadále probíhají průběžné úpravy a modernizace stávajících prostor.

V přízemí je umístěna šatna pro děti, která tvoří vstupní místnost. Třída, herna mateřské školy jsou velmi slunné, velké, esteticky zařízené místnosti. Třída využíváme též jako jídelnu. Herna je rozdělena do několika hracích koutů pro děti (kadeřnictví, kuchyňka, obchůdek, hry s auty,…). Herna je určena pro různé aktivity a denní rituály v komunikačním kruhu.

Na třídu navazuje sociální zařízení a ložnice. Každé dítě zde má své lehátko s povlečením. Ložnice slouží dětem zároveň pro pohybové aktivity.

K budově přísluší prostorná a velmi pěkně vybavená zahrada. Děti zde mají možnost vyžití na dřevěných průlezkách, houpačkách, pískovišti, K dispozici je zde dětem také trampolína. Součástí zahrady je i dřevěný zahradní domek pro uschování hraček. Prostory zahrady vkusně doplňují okrasné dřeviny a stromy. 

Kolektiv mateřské školy tvoří dvě učitelky a kuchařka. Vzhledem k malému kolektivu mateřská škola navozuje přátelskou a domácí atmosféru a pomáhá tak dětem překonat odloučení od rodičů.